Emocinio gelbėjimosi ratas
Dabar panagrinėsime, kaip įveikti prastą savijautą. Kai labai stipriai išgyvename kokį nors mums nepatinkantį jausmą ar emociją, mes galime DARYTI kažką, kad sumažintume to jausmo stiprumą.
Pavyzdžiui, jeigu pyktis yra 10 balų (labai stiprus), galima padaryti kažką, kad jis sumažėtų iki 2 ar net 1 balo (labai silpnas). Ką paprastai darai, kad Tavo pyktis sumažėtų? Pagalvok apie keletą dalykų, kurie padeda sumažinti pyktį.
Daugelis žmonių kartais nežino, ką daryti, kai jie prastai jaučiasi, pavyzdžiui, jaučia liūdesį ar nerimą, arba stipriai nekenčia. Pagalvok ir užsirašyk, kas padeda pasijusti geriau.
Kai jautiesi labai liūdnas, išsigandęs, piktas ar neramus, kokie dalykai padeda pasijusti geriau?
Dabar gal dar gali atsakyti, kokie žmonės padeda pasijusti geriau? Gal gali juos ne tik apibūdinti, bet ir užsirašyti jų vardus?
Dabar gal gali prisiminti ir užsirašyti, kokie įvykiai padeda pasijusti geriau?
Dabar gal gali pagalvoti ir užsirašyti, kokia aplinka padeda pasijusti geriau?
Dabar gal gali pagalvoti ir užsirašyti, kokia veikla padeda pasijusti geriau?
Dabar gal gali pagalvoti ir užsirašyti, kokia muzika/vaizdai padeda pasijusti geriau?
Dabar gal gali pagalvoti ir užsirašyti, koks valgis padeda pasijusti geriau?
Kas dar padeda pasijusti geriau?..
Dabar pagalvok, ką sau sakai, kad pasijustum geriau, jeigu jautiesi labai liūdnas, išsigandęs, piktas ar neramus? Kokios mintys padeda pasijusti geriau? Užsirašyk kuo daugiau minčių, kurios padeda pasijusti geriau. Pavyzdžiui, “ir tai praeis”, “aš dabar saugus”.
Ką tik sukūrei savo emocinio gelbėjimosi ratą! Jeigu jausi stiprias nemalonias emocijas, tereiks prisiminti, kas padeda pasijusti geriau! Gali atsispausdinti ar tiesiog jį nuolat turėti su savimi telefone ar kompiuteryje.
EMOCINIO GELBĖJIMOSI RATAS
Žmonės:
Aplinka:
Veikla:
Muzika/vaizdai:
Maistas:
Mintys:
Kita:

